Vadaš Thermal Resort Štúrovo (celoročné) / SK

Turisticky nesmierne obľúbené termálne kúpalisko Vadaš ponúka skvelé  podmienky pre oddych a rekreáciu, a to najmä, nie však výhradne, počas letnej sezóny. Kúpalisko sa nachádza v príjemnom prostredí mestečka Štúrovo v blízkosti slovensko-maďarských hraníc. Jeho bazény sú napĺňané termálnou vodou z hĺbky 130 m s blahodarnými účinkami na pohybové ústrojenstvo. Rezort s rozlohou 30 hektárov ponúka 14 zážitkových bazénov, z toho 8 vonkajších a 6 celoročne otvorených. V exteriérových priestoroch nájdeme veľký plavecký bazén s dĺžkou 50 m, zážitkové bazény Relax a Hviezda s rôznymi relaxačnými zariadeniami a zážitkovými atrakciami, detský zážitkový bazén, perličkový bazén a sedací bazén. K najväčším atrakciám patrí bazén Lagúna s umelým vlnobitím – najväčší svojho druhu na Slovensku.
Súčasťou areálu sú toboganový, lanový a motokárový park. Prírodné jazero, ponúka možnosť vodného bicyklovania, člnkovania a celoročného rybolovu. V zimnom období vám prírodou inšpirované bazény ponúkajú rôzne anti-stresové a relaxačné prvky, medzi nimi divokú rieku, hydro-masáže a chrliace trysky. V blízkosti zážitkových bazénov nájdete detský bazén, a wellness ponúkajúc soľnú kabínu, sprchy so svetelnou a zvukovou terapiou, saunový svet (fínska sauna, parná sauna, infrasauna) a vírivku s výhľadom na ostrihomskú baziliku.


Web: https://www.vadasthermal.sk/
Aquasziget (Aqua- ostrov) Ostrihom (celoročné) / HU

Vonkajší bazén disponuje vodnými a masážnymi tryskami a vlnobitím. Detský bazén zaručuje zábavu pre najmenších s vodným hradom a šmykľavkou. V areáli kúpaliska nájdete detské a plážové volejbalové ihriská. Súčasťou celoročných vnútorných kúpeľov je zážitkový a relaxačný bazén, jacuzzi, detský bazén, šmykľavky a infra-sauna. Welness ponúka náturistický saunový svet: fínsku-, bio-aromasaunu, bio-svetelnú-aróma saunu, "ružovú saunu" a sanárium 60 °C s éterickými olejmi. V budove nájdete exkluzívny relaxačný priestor "Kleopatra" s orientálnou atmosférou, zážitkové sprchy, relaxačný vírivý bazénik, studený aj teplý kúpeľ na chodidlá, Kneippov bazén a salón krásy ponúkajúc ošetrenia celého tela.

Palatinus prírodné kúpalisko s plážou Ostrihom (sezónne) / HU

Jazero Palatinus, dlhé 840 metrov a široké 350 metrov, ležiace na hranici Dorogu a Ostrihomu, je počas leta obľúbeným miestom na kúpanie. Jeho krištáľovo čistá voda, piesočnatá pláž, tienisté odpočívadlá a bufety s miestnymi špecialitami (Lángoše a ryba) poskytujú návštevníkom príjemný pobyt na za symbolické ceny. Miesto okrem iného ponúka pestrý podvodný svet s možnosť potápania sa.


Dunajská pláž Kováčovské kopce / SK

Niečo pre milovníkov prírodných pláži, je idylické kúpanie v Dunaji na plážach zo štrku s pozadím Burdy a s výhľadom na maďarské pohorie Pilis. Urobte si výlet za kúpaním v kombinácii s piknikom alebo opekačkou priamo pri brehu rieky alebo obedom v štýlovej reštaurácii Modrá ryba. Vhodné aj pre fanúšikov vodných športov a rybárov.