Aquasziget (Aqua- ostrov) Ostrihom (celoročné) / HU

Vonkajší bazén disponuje vodnými a masážnymi tryskami a vlnobitím. Detský bazén zaručuje zábavu pre najmenších s vodným hradom a šmykľavkou. V areáli kúpaliska nájdete detské a plážové volejbalové ihriská. Súčasťou celoročných vnútorných kúpeľov je zážitkový a relaxačný bazén, jacuzzi, detský bazén, šmykľavky a infra-sauna. Welness ponúka náturistický saunový svet: fínsku-, bio-aromasaunu, bio-svetelnú-aróma saunu, "ružovú saunu" a sanárium 60 °C s éterickými olejmi.

V budove nájdete exkluzívny relaxačný priestor "Kleopatra" s orientálnou atmosférou, zážitkové sprchy, relaxačný vírivý bazénik, studený aj teplý kúpeľ na chodidlá, Kneippov bazén a salón krásy ponúkajúc ošetrenia celého tela.


Palatinus prírodné kúpalisko s plážou Ostrihom (sezónne) / HU

Jazero Palatinus, dlhé 840 metrov a široké 350 metrov, ležiace na hranici Dorogu a Ostrihomu, je počas leta obľúbeným miestom na kúpanie. Jeho krištáľovo čistá voda, piesočnatá pláž, tienisté odpočívadlá a bufety s miestnymi špecialitami (Lángoše a ryba) poskytujú návštevníkom príjemný pobyt na za symbolické ceny. Miesto okrem iného ponúka pestrý podvodný svet s možnosť potápania sa.Letná a zimná bobová dráha Vyšehrad / HU

Bobová dráha sa nachádza nad obcou Visegrád, v krásnej prírodnej scenérii. Letná dráha je tzv. korytová, druhá dráha, koľajnicová alebo alpská, je v prevádzke počas celého roka. V prípade daždivého počasia a sneženia sú všetky boby vybavené strechou z plexiskla. Zo zákrut strednej časti dráhy sa ponúka nádherný pohľad na blízky hrad, Fellegvár. Boby sú ťahané na najvyšší bod dráhy vlekom po úseku 240 m, nasleduje samotná jazda s 11 serpentínami. Jazda na boboch je fantastický zážitok pre mladých, rodiny, skupiny ale aj pre skôr narodených.

Web: https://www.wellnesstips.sk/turisticke-zaujimavosti/vysehrad-visegrad-bobova-draha_75_1.html


Letné a zimné Rytierske hry vo Visegráde / HU

Od apríla do októbra vo veži Šalamúna, v stredu a v sobotu od 12:00, a od októbra do marca v sobotu tiež od 12:00, v „Palotaház“ je program Rytierske hry jedinečný v celom Maďarsku. V priebehu programu sa ocitnete späť v stredoveku.

Web: https://visitvisegrad.hu/sk/programy/rytierkse-hry
Video: https://www.youtube.com/watch?v=ATQhSy0lONU&feature=emb_titleTropikárium a oceánium v Budapešti / HU

Najväčším lákadlom tropikária je obrovské žraločie akvárium s tunelom. Toto akvárium má 1,6 milióna litrov vody a steny tohto akvária sú zhotovené zo 16 centimetrov hrubého nerozbitného panoramatického skla. Samotný tunel má 11 metrov a pohľad na okolitý morský svet si určite vychutnáte. To však nepatrí medzi všetky atrakcie. Nájdete tu aj aligátory, kde si vychutnáte tropický prales, v ktorom sa dokonca blýska a prší. Určite nemôžme zabudnúť na exotické vtáctvo, plno ďalších morských živočíchov, alebo najmenšie opice sveta. To nie je stále ani zďaleka všetko, ale to pochopíte až pri návšteve tohto skvostu.

Web: https://www.sdetmi.com/podujatia/detail/87/tropicarium-budapest-v-madarsku/
Video: https://www.youtube.com/watch?v=Fok8GrUhcjo&feature=youtu.beZOO Budapest a botanická záhrada / HU

Zoologická a botanická záhrada mesta Budapešť je jednou z najstarších ZOO na svete. Brány otvorila 9. augusta 1866. Z dnes existujúcich novodobých zoologických záhrad na svete je len 24 starších, ostatných viac než 1000 bolo otvorených neskoršie.
https://www.wellnesstips.sk/turisticke-zaujimavosti/zoologicka-a-botanicka-zahrada-mesta-budapest_35_1.html


https://www.sdetmi.com/podujatia/detail/4082/zoo-a-botanicka-zahrada-budapest-
Lyžovanie a sánkovanie Nagyvillám Skicentrum Visegrád / HU

Lyžiarske stredisko sa nachádza na severnej strane vrchu Nagyvillám (na južnej časti sa nachádza bobová dráha), vedie k nej serpentínová prístupová cesta 2,4 km (nutné zimné pneumaticky/snežné reťaze).

V prípade prirodzeného snehu:

-Sánkarská dráha pri trati pre začiatočníkov (150 m) alebo na južnej strane pri bobovej dráhe (300 m)

-Lyžiarska bežecká trať na turistickom chodníku Kisvillám (2 km)

https://www.wellnesstips.sk/turisticke-zaujimavosti/nagyvillam-skicentrum-visegrad_323_1.htmlLyžovanie a sánkovanie Dobogókő skicentrum / HU

Lyžiarske stredisko Dobogókő sa nachádza len cca 18 km od mesta Ostrihom (smer Pilisszentlélek), disponuje 2 lyžiarskými traťami a sedačkovým lyžiarskym vlekom. Vďaka lokálnym prírodným podmienkam sú snehové podmienky často výborné aj vtedy, keď v okolitých mestách počas zimy iba poprcháva a prevládajú plusové teploty.

Najbližšia možnosť sánkovačky cca 200 m dlhá neupravovaná, bezplatná trať vedúca od prestupovej stanice v hornej časti lyžiarskej trate