Vináreň Vinoteca Château Béla v Belej

Nachádzajúc sa na pôvabnom nádvorí kaštieľa, Vinoteca je ideálnym miestom pre stretnutia s vašimi priateľmi a rodinou. Táto rustikálna miestnosť poskytuje útulné útočisko počas chladných ročných období a počas letných dní sa stane terasa chránená pergolou vašim zaručene obľúbeným miestom.
Vo Vinotece ponúkajú rôzne odrody bielych a červených vín ako aj čerstvé a chutné delikatesy. Všetko je o vašom výbere, avšak vždy nájdete oboje, zdravú a zhovievavú ponuku.

Green Pub

Krčma s rázom írskeho pubu je kultovým miestom Štúrova. V rámci mesta tu nájdeme najširšiu ponuku. Narazených je viac ako 10 druhov piva, od klasických slovenských (Zlatý bažant, Šariš) cez české (Pilsner Urquell, Budvar, Krušovice, Staropramen) až po ťažké belgické pivá (Leffe, Hoegaarden). Nad rámec stálej ponuky je vždy „na pípe“ aj „limited edition“ (pár sudov), ktoré sa obmieňa. Komu to nestačí, môže si vyberať z fľaškových pív – belgické rôznych stupňov, anglické ale. Každý fajnšmeker nájde to svoje. Dobrá rada: ak uprednostňujete pri posedení pokoj, príďte sem odpoludnia, ale ak máte radi skutočnú krčmovú atmosféru, nenechajte si ujsť v „Greene“ víkendový večer. Tí, ktorým klasické pivo nechutí, môžu ochutnať čapované višňové – Lindemas, jeho svieža kyslastá chuť dobre padne v ktorejkoľvek dennej dobe.
Adresa: Sobieskeho 8, Pri starej pošte, Štúrovo


Rooster Pub, Krčma na pešej zóne

Je medzi Štúrovčanmi, hlavne nefajčiarmi, čoraz populárnejšia. Odporúčame každému, kto nechce zadymené šaty po príchode domov vešať na balkón. Hoci ponuka nie je taká široká ako v Green pube, aj tu môžete ochutnať viacero druhov – Zlatý bažant, Pilsner Urquell, Budvar 10°, tmavý Šariš, Svijany, Csíki. Zvlášť by sme vyzdvihli čapované Manjula IPA. Kto obľubuje horké chute, nebude sklamaný. Ak vám nevadí trma-vrma, môžete si sadnúť ku stolu na pešiu zónu a sledovať ľudí a ak máte šťastie, aj vypočuť si nejaký koncert.
Adresa: Pešia zóna Štúrovo


Kaviareň komp


Vychutnajte si širokú ponuky kávy, s najlepšou kvalitou a cenou, s najkrajším výhľadom na hradný kopec s Ostrihomskou Bazilikou priamo na brehu Dunaja. Ponuka kaviarne zahŕňa aj skvelé rýchle občerstvenie vo forme teplých sendvičov a vynikajúcich zákuskov.