Panoramatická vyhliadka a výhľad z kupoly v Ostrihomskej bazilike / HU

Ostrihomská bazilika je grandiózna. Už z pešej zóny slovenského Štúrova, ktoré je vzdialené iba dva kilometre, vidieť jej majestátnosť. A čím sme boli bližšie, tým sa zdala väčšia a krajšia. Bazilika, postavená na počesť svätého Adalberta, stojí len kilometer od našej hranice, na kopci Várhegy – teda na Hradnom vrchu.
Panoramatickú miestnosť dosiahnete keď vystúpite v Bazilike 120 schodov
Vyhliadku z kupoly dosiehnete pri vystúpení 400 schodov.  
Výhľad z panoramatickej miestnosti aj z kupoly baziliky na Ostrihom alebo Dunaj je impozantný. 


Rozhľadňa Prédikaloszék / HU

Dvanásť metrov vysoká, rozširujúca sa veža s tromi terasami, s moderný exteriérom. Kazateľská stolička je 639 metrov vysoký vrchol Visegrádských vrchov, kde bola postavená nová rozhľadňa lesného parku Pilisi, z ktorej sa neustále otvára panoráma ohybu Dunaja.Rozhľadňa ZSITVAY-KILÁTÓ / HU

Za jasného počasia dovidíte z Mátry do Zsámbéckej kotliny, čo znamená vzdialenosť asi 100 km. Napriek tomu je rozhľadňa Zsitvay postavená na vrchole Nagy Villám „iba“ 378 m vysoká.


Tajomná ,,Šalamúnova veža,, / HU

Veža Šalamúna z 13. storočia , podobne k Vyšehradskému hradu, ponúka nádherný panoramatický pohľad. Je to jedna z najväčších a najlepšie zachovaných románskych veží v strednej Európe.

Web: https://visitvisegrad.hu/sk/viditelnosti/veza-salamunaVyhliadka Skaly Burda / SK

Pokochať sa budete môcť krásnymi výhľadmi na Dunaj, Štúrovo, most Márie Valérie a maďarský Ostrihom s bazilikou. Možno tu vidieť zaujímavé skalné útvary – skalné veže, skalné okno či rôzne kužeľovité formy. Vynikajúcim východiskovým bodom do pohoria Burda, ako aj na samotnú vyhliadku, je malebná obec Kamenica nad Hronom (cca 3 km).