Burda (Kováčovské kopce a vyhliadka Skaly) / SK

Ak ste ten typ turistu, ktorý si chce na chvíľu dať pauzu od slovenských veľhôr, zaujme Vás najjužnejšie slovenské pohorie Burda. Toto pohorie je medzi turistami málo známe, no ponúka niekoľko superlatív, medzi ktoré rozhodne patrí veľkolepý výhľad z vyhliadky nesúcej názov Skaly v Burde. Pokochať sa budete môcť krásnymi výhľadmi na Dunaj, Štúrovo, most Márie Valérie a maďarský Ostrihom s bazilikou. Možno tu vidieť zaujímavé skalné útvary – skalné veže, skalné okno či rôzne kužeľovité formy. Vynikajúcim východiskovým bodom do pohoria Burda, ako aj na samotnú vyhliadku, je malebná obec Kamenica nad Hronom (cca 3 km).


Dunajský ohyb / HU

"Maďarské Wachau“, ktoré v kráse súperí s údolím Rýna, vzniklo na sever od hlavného mesta, pozdĺž ohybu Dunaja. Tam, kde sa medzi hory vtisnutá rieka stáča na juh, rozprestiera sa jedna z najkrajších panorám krajiny. Na tunajších pozostatkoch kráľovského sídla Arpádovcov sa odohrávali významné udalosti stredovekej maďarskej histórie, ktoré zanechali bohatú históriu, kultúrne a umelecké dedičstvo.
Nádhernú panorámu ohybu Dunaja ponúkajúci Vyšehrad je častým cieľom výletov a turistiky.
Prédikálószék / HU

Turistom sa otvára najkrajšia panoráma ohybu Dunaja z prominentného vrcholu Vyšehradských hôr, z tzv. Kazateľskej stoličky. Už pár rokov si môžeme vychutnať jedinečný výhľad z novej rozhľadne, počnúc Dömösom na brehu Dunaja, stúpajúcim na vrchol hory v ťažkom strmom teréne, medzi bizarnými skalnými vežami jedinečných kameňov Vadálló. Smerom späť popri chate Hubertus, zostupujeme pohodlnou cestou späť do dediny cez idylickú lúku Kecskehát.
Dĺžka: 10,6 km od parkoviska, 11,4 km od lodnej stanice. Trvanie: 3,5 - 4 hodiny Výškový rozdiel: 550 m hore, rovnaká výška dole 

Rámszakadék / HU

Najpozoruhodnejšia túra v Maďarsku a nepochybne najobľúbenejším turistickým cieľom je dobrodružná trasa s rebríkmi a zábradlím v skalnom kaňone so zvislými stenami v romantickej rokline Rám vo Vyšehradských horách, vedľa burácajúcich vodopádov. Začnite túru v rokline, z malebného dunajského Dömösu, cez pôvabné Malomské údolie. Výlet je možné ukončiť prehliadkou zrúcaniny Dömös.
Dĺžka prehliadky: 9,5 km Dĺžka prehliadky: 4 hodiny Výškový rozdiel: 400 m hore, rovnaká výška dole.
 
Vaskapu (železná brána) / HU

Turistický dom Brilli Gyula v Ostrihome, na vrchu Vaskapu, je budova chránená architektonickým dedičstvom. Z Ostrihomu sa dá k nemu dostať po turistickej značke alebo autom. Súčasťou je reštaurácia a detské zoo. Z veľkej terasy si užijete pôsobivý pohľad na slovenskú stranu mosta Márie Valérie.
 Dobogókő / HU

Podľa starých prameňov je Dobogókő jedno z tých miest, kde sa nachádzajú dračie žily, ako energetické cievy Zeme. Tam kde sa k sebe približujú alebo sa križujú, je veľmi silné energetické vyžarovanie. Je tu aj srdcová čakra Zeme, ktorá je stredom nášho fyzického a energetického systému.   Keď navštívil Dalajláma Maďarsko, prišiel aj na vrch Dobogókő (tlčúci kameň) pobozkal zem a povedal: „Podľa tradície, srdcová čakra Zeme je práve tu, v pohorí Piliš."  V pradávnych časoch tu žili pustovníci a tí sa spravidla zdržiavali na energeticky silných miestach. Bývali v jaskyniach a liečili ľudí. V súčstnosti Dobogókő priťahuje šamanov, ktorí vedia pracovať s energiou a jej pomocou ovplyvňovať životy iných. No chodia sem i chorí, ktorí potrebujú načerpať energiu. Stačí sa len prechádzať a na niektoré skaly priložiť dlane.